Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

W dniach 15-20 września na bokserskich deskach Hali Legionów w Kielcach odbędzie się II Memoriał im. Leszka Drogosza, brązowego medalisty olimpijskiego i trzykrotnego mistrza Europy. Telewizja FightKlub pokaże od 16 do 19 września 15 minutowe podsumowanie z każdego dnia turnieju oraz przeprowadzi bezpośrednią relację z ostatniego dnia zawodów, w którym zostaną rozegrane walki finałowe we wszystkich kategoriach wagowych. Najlepsi otrzymają od organizatorów medale oraz nagrody pieniężne.

Kibice nad Wisłą już ponad dwadzieścia lat oczekują na wielkie międzynarodowe sukcesy w boksie olimpijskim. Podczas ostatnich igrzysk w Londynie, jedyną polską przedstawicielką szermierki na pięści była Karolina Michalczuk, która swoje marzenie o medalu zakończyła już na pierwszej walce.

W poszukiwaniu następców dla legend polskiego pięściarstwa, Polski Związek Bokserski wraz z międzynarodowym stowarzyszeniem AIBA już po raz drugi organizują kielecki turniej, w którym oprócz krajowej czołówki boksu amatorskiego, kibice będą mogli podziwiać także pięściarzy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Irlandii czy Ukrainy. W Hali Legionów wystąpią prawdziwe gwiazdy. Swój przyjazd zapowiedział wicemistrz olimpijski Irlandczyk Michael O’Reilly i jego rodak Adam Nolan, który był na trzech olimpiadach. Pojawią się również medaliści mistrzostw świata z Ukrainy.

Organizatorzy zaprosili również trzy kategorie olimpijskie kobiet. W reprezentacji Irlandii wystąpi m.in. Katie Taylor – siedmiokrotna mistrzyni Europy, trzykrotna mistrzyni świata i zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego. Zaproszenie do turnieju otrzymały łącznie reprezentacje 32 państw.

Kielecki region będzie reprezentowany przez Sandrę Drabik oraz Daniela Adamca. Polscy kibice będą wypatrywać kolejnego “Czarodzieja Ringu”, jak nazywany był zmarły we wrześniu 2012 roku Leszek Drogosz. Pomimo krótkiej historii, impreza już urosła rangą do jednego z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu bokserskim.

W sobotę 20 września od 17:00 na żywo w FightKlubie wielki finał imprezy.