Patronat medialny


 


Dziś jest niedziela, 7 listopada 2010.

59 lat temu urodził się Dan Duva, promotor, założyciel Main Events, syn słynnego trenera - Lou Duvy i mąż obecnego szefa Main Events - Kathy Duvy. W sumie wypromował ponad 100 mistrzowskich pojedynków. Duva zaistniał w bokserskim świecie w 1981 gdy zorganizował pojedynek Thomasa Hearnsa z Sugar Rayem Leonardem, który przyniósł ponad 40 mln $ zysków ze sprzedaży PPV. Duva był też jednym z pierwszych promotorów, który zaczął zarabiać na PPV. Zmarł w 1996 z powodu ciężkiej choroby mózgu.

43 lata temu zmarł Sammy Mandell, mistrz świata kategorii lekkiej w latach 1926-1930.

40 lat temu Carlos Monzon znokautował w 12. rundzie Nino Benvenutiego i wywalczył tytuł mistrza świata kategorii średniej. Tak rozpoczęły się 7-letnie "rządy" Monzona w tym limicie wagowym i był to początek końca "boskiego Nino". Pojedynek ten został wybrany przez Ring Magazine walką roku.

39 lat temu urodził się Jong-Kwon Baek, mistrz świata kategorii super piórkowej, który stracił ten tytuł na rzecz Joela Casamayora.

38 lat temu urodził się Hasim Rahman, dwukrotny mistrz świata kategorii ciężkiej.

32 lata temu w wieku 81 lat zmarł Gene Tunney, znakomity pięściarz kategorii półciężkiej i mistrz świata kategorii ciężkiej, pogromca słynnego Jacka Dempseya. W całej karierze przegrał tylko raz ze znakomitym Harry Grebem, któremu zresztą trzykrotnie udanie się zrewanżował.

29 lat temu Michael Spinks znokautował w 7. rundzie Vonzello Johnsona i po raz pierwszy obronił tytuł mistrz świata WBA kategorii półciężkiej.

22 lata temu Sugar Ray Leonard znokautował w 9. rundzie Donny'ego Lalonde i wywalczył tytuł mistrza świata WBC kategorii półciężkiej, a także wakujący, świeżo utworzony tytuł mistrza świata WBC kategorii super średniej

Na tej samej gali Roger Mayweather, wujek i trener Floyda Mayweathera Jr. pokonał Vinny Pazienze i po raz ostatni skutecznie obronił tytuł mistrza świata WBC kategorii lekko półśredniej.

18 lat temu Azumah Nelson pokonał Calvina Grove'a i obronił tytuł mistrza świata WBA kategorii super piórkowej.

7 lat temu Glen Johnson zremisował z Clintonem Woodsem w walce o wakujący pas IBF kategorii półciężkiej. Zdaniem większości obserwatorów to Johnson zasłużył na zwycięstwo w tej walce.

Rok temu David Haye pokonał Nikołaja Wałujewa i wywalczył tytuł mistrza świata WBA kategorii ciężkiej.