Patronat medialny


 


Dziś jest sobota, 6 listopada 2010.

102 lata temu urodził się Tony Canzoneri, mistrz świata w trzech kategoriach wagowych: piórkowej, lekkiej i półśredniej.

92 lata temu Jack Dempsey znokautował w 3. rundzie Battling Levinsky, mistrza świata kategorii półciężkiej.

29 lat temu Larry Holmes pokonał Renaldo Snipesa i obronił tytuł mistrz świata IBF kategorii ciężkiej. Holmes wylądował na deskach w rundzie siódmej, a potem znokautował rywala w jedenastej.

17 lat temu Evander Holyfield nieznacznie na punkty pokonał Riddicka Bowe, tym samym zrewanżował się za wcześniejszą porażkę i odzyskał tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Pojedynek ten przeszedł do historii jako "Fan man fight” - w 7. rundzie na linach ringu wylądował motolotnik - James Miller. Wymusiło to przerwanie pojedynku na 21 minut. Wiele osób uważa, że incydent ten miał duży wpływ na ostateczny wynik tego pojedynku. Gdy Miller wylądował na ringu, to Bowe miał inicjatywę i była to jedna z lepszych rund w jego wykonaniu. Po przerwie lepiej walczył już Holyfield i sędziowie właśnie jemu przyznali tą rundę, co przesądziło o ostatecznym werdykcie.

15 lat temu Orlin Norris zokautował w 6. rundzie Marcelo Figueroe i wywalczył wakujący tytuł mistrza świata WBA kategorii junior ciężkiej.

11 lat temu Derrick Jefferson znokautował w 6. rundzie Maurice Harrisa. Był to jeden z najlepszych pojedynków wagi ciężkiej ostatnich lat, zakończony nokautem roku.

6 lat temu Kostya Tszyu znokautował w 4. rundzie Sharmba Mitchella. Było to jego ostatnie zwycięstwo w karierze.