Patronat medialny


 


Dziś jest czwartek, 4 listopada 2010.

78 lat temu Tony Canzoneri, należący do ekskluzywnego grona pięściarzy, którzy zdobywali tytuły w trzech kategoriach wagowych, w znakomitym stylu pokonał na punkty Billy Petrolle i obronił tytuł mistrza świata kategorii lekkiej.

76 lat temu Marcel Cerdan pokonał Marcela Bucchianera. Był to zawodowy debiut słynnego francuskiego pięściarza.

51 lat temu Dick Tiger, późniejszy mistrz świata kategorii średniej i półciężkiej przegrał na punkty z Joeyem Giardello. Był to drugi z czterech pojedynków pomiędzy tymi pięściarzami.

23 lata temu urodził się Andrzej Fonfara. Redakcja Ringpolska.pl składa solenizantowi najserdeczniejsze życzenia.

22 lata temu Thomas Hearns pokonał na punkty po wyrównanym pojedynkuna Jamesa Kinchena i wywalczył wakujący pas WBO kategorii super średniej. Dla Hearnsa była to pierwsza walka od czasu sensacyjnej porażki przez nokaut w 3. rundzie z Iranem Barkleyem. Zdaniem wielu ekspertów mało przekonujące zwycięstwo nad Kinchenem (Hearns był w tej walce na deskach) miało świadczyć o tym, że wielki Thomas Hearns zbliża się do końca kariery. Tak oczywiście nie było.

15 lat temu Riddick Bowe znokautował w 8. rundzie Evandera Holyfielda w trzecim i ostatnim pojedynku pomiędzy tymi pięściarzami. Bowe, który w wyniku przyjętych przez całą karierę ciosów, prowadzenia niesportowego stylu życia, naprzemiennym tyciu i ponownym zbijaniu wagi był w tej walce wyraźnie słabszy niż w poprzednich pojedynkach, wygrał chyba tylko dlatego, że chorego na zapalenie wątroby typu A Holyfielda, zupełnie opuściły siły.

11 lat temu prokurator stanu New Jersey oskarża założyciela i prezesa federacji IBF Roberta W. Lee o korupcję. Lee i jego współpracownicy mieli przyjąć 338 tys. $ łapówki i mieli manipulować rankingami. 

10 lat temu Shane Mosley znokautował w 6. rundzie Antonio Diaza i zachował tytuł mistrza świata WBC kategorii półśredniej.

6 lat temu Juan Diaz pokonał na punkty Juliena Lorcy i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata WBA kategorii lekkiej.

4 lata temu Shannon Briggs znokautował w ostatniej rundzie Sergieja Liakowicza posyłając go po za ring. Briggs nie miał szans na wygranie tej walki na punkty i do zwycięstwa potrzebował nokautu. Amerykanin wywalczył tytuł mistrza świata WBO kategorii ciężkiej.

Na tej samej gali Juan Diaz wygrał z Fernando Angulo i po raz kolejny obronił tytuł mistrza świata WBA kategorii lekkiej.

Tego samego dnia w Las Vegas Floyd Mayweather Jr. pokonał po jednostronnej walce Carlosa Baldomira, a Orlando Salido pokonał na punkty Roberta Guerrero. Po walce w organizmie Salido wykryto jednak niedozwolone substancje i walkę uznano za nierozstrzygniętą.