onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Dziś jest czwartek, 21 października 2010.

Dokładnie 108 lat temu późniejszy pierwszy czarnoskóry mistrz świata wagi ciężkiej - Jack Johnson znokautował w dwunastej rundzie Franka Childsa. Była to swojego rodzaju zemsta. Jakiś czas wcześniej Johnson pomieszkiwał w domu Childsa, ale gdy gospodarza niespodziewanie odwiedził kuzyn, Johnson pomimo błagalnych próśb, został wyrzucony za drzwi w mroźną zimową noc.

80 lat temu Maxie Rosenbloom, jeden z najlepszych pięściarzy w historii wagi półciężkiej, znokautował w 11. rundzie Abie Baina i obronił mistrzowski tytuł.

77 lat temu włoski olbrzym - Primo Carnera pokonał w Rzymie Paulino Uzcuduna i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

45 lat temu Dick Tiger, który zdominował kategorię średnią w okresie pomiędzy erą Sugar Raya Robinsona i erą Carlosa Monzona, pokonał Joeya Giardello i obronił pasy mistrza świata WBA i WBC.

37 lat temu Eder Jofre, największy brazylijski pięściarz w historii, odniósł jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze nokautując w 4. rundzie Vicente Salvidara.